Günümüzde Türkiye için henüz çok yeni bir terim olmasıyla birlikte dünyada örneklerini yıllardır görmek mümkündür. Düğün klibi, düğün öyküsü ya da düğün belgeseli gibi farklı isimlerle de anılsa da artık günümüzde sıklıkla düğün hikayesi olarak anılmaktadır. Peki, bu durum ne diyecek olursanız hemen şu şekilde açıklamak mümkündür. Düğün gününün sabahından itibaren başlayan çekimler o gecenin birimine kadar devam eder. Fakat bilinenin aksine klasik düğün videolarından değil, daha sinematik ve daha da öyküsel görüntüler almayı amaçlamaktadır. Bundan dolayı da kurgusal unsurların olmasının elbette ideal olduğu ve bu durumun isteklere göre daha da farklılık gösterdiği, çok daha ideal bir hale geldiği de bilinmektedir.
Bu durumu biraz daha detaylandıracak olursak gelin ve damadın sabah uyandığı ilk andan itibaren düğünün başlangıcına ve hatta düğün sonuna kadar çekilmekte olan duygusal, eğlenceli bir çekim olmaktadır. Yıllar sonrasında izlenildiğinde dahi hatırlanacak ve bir duygu karmaşası yaşatacak düğün hikayesi kısa film olarak nitelendirilebilir. Bununla birlikte kuaför hazırlıklarıyla başlayarak çevrede ne olup bitmişse hepsini kapsar ve çekimler bu şekilde gerçekleşmektedir. Bütün bunlarla birlikte dış mekan çekimleri de gerçekleştirilerek isteğe göre de düğündeki eğlenceli dakikalar da filme alınır. Böylelikle kurgulanarak belirlenen müzik ritmine göre düzenlenir. Renk ayarları da sinematik bir hale getirildikten sonrasında adeta eşi benzeri olmayan bir düğün filmi ortaya çıkartılır.
Fotoğraf çekimleriyle gerçekleşeceği gibi aynı zamanda sadece video ya da video ve fotoğraf çekimlerinin birleşimi ile de gerçekleştirilmektedir. Bu durum da tamamen gelin ve damadın istekleri üzerine gerçekleştirilmekte olup istekler doğrultusunda ömür boyu unutulamayacak anların gerçekleştirilmesine de olanak sağlamak mümkündür. Düğün telaşı, tatlı heyecanlar ve panik hallerin tamamı düğün hikayesi içerisinde barınmakta ve bunları tamamı kayıt altına alınmaktadır. Bundan ötürü de sizler de her daim en uygun terciler ile birlikte bu hizmetten faydalanabilirsiniz. Fakat bu noktada dikkat edilmesi gereken bir husus var ki o da bu çekimlerin gerçekleştirilmesinin profesyonel eller tarafından olması gerektiğidir. Böylelikle ortaya çok daha muazzam görüntüler çıkacaktır.